Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Владинова на 15-о място след втория ден от квалификациите на Световното

Българката Невяна Владинова заема 15-о място с оценка 34.499 след втория ден от квалификациите в група "А" на световното първенство по художествена гимнастика в германския град Щутгарт. Пресявките стартираха вчера със съчетания на обръч и топка, които продължиха и днес. Първите 24 от 102 участващи състезателки се класират за финалите на многобоя. Владинова игра без груби грешки на обръч и беше оценена със 17.216, което е 17-и резултат за уреда.

На топка Невяна Владинова е 12-а със 17.283. Другата българка Мария Матева е 23-а във временното подреждане в многобоя с оценка 33.633. Тя има 16.733 на обръч, което е 27-ото най-добро постижение. На топка Матева заема 21-ото място с оценка 16.900.

На финалите в отделните уреди участват първите осем гимнастички. Двете българки ще изиграят съчетанията си в сряда - с бухалки и в четвъртък - с лента. На бухалки и лента ще участва и Сара Стайкова.