България без Григор за мачовете от "Купа Дейвис" срещу Унгария

Капитанът на националния ни отбор за "Купа Дейвис" Тодор Енев обяви днес състава на тима ни за решаващите мачове срещу Унгария в плейофа за изкачване в I група на зона Европа-Африка в отборната надпревара.

Димитър Кузманов, Димитър Кутровски, Александър Лазов и Тихомир Грозданов са избраниците, които от 18 до 20 септември ще играят за честта на България. Водещият ни тенисист Григор Димитров няма да вземе участие в предстоящия двубой.

„Mомчетата от отбора са мотивирани и добре подготвени да се борят за победа. Напълно съм уверен, че могат да се справят, както вече го доказаха в мача срещу Латвия. Разбира се, ще разчитаме изключително много на подкрепата на публиката и призовавам хората да дойдат и да подкрепят нашите национали“, сподели капитанът Енев.

За достигането до тази решаващата фаза от двубойте за изкачване в I-ва група националният отбор по тенис надигра отборите на Латвия и Люксембург.

През месец март Димитър Кузманов, Александър Лазов, Тихомир Грозданов и Илия Кушев измъкнаха драматичен успех с 3:2 победи над Латвия. Тогава след почти петчасова битка Кузманов надигра Янис Подзуш с 12:10 гейма в решителния пети сет, а след това Грозданов и Кушев направиха запомнящ се обрат от 0:2 до 3:2 сета в мача на двойки, за да може в крайна сметка националите ни да отстранят този съперник.

Във втория кръг към тима ни се присъедини и Григор Димитров, който заедно с Димитър Кузманов, Димитър Кутровски и Тихомир Грозданов се справиха с категоричното 5:0 победи над Люксембург и осигуриха място на страната ни в плейофния сблъсък с Унгария.

България ще има шанс да се изкачи в по-горната I група на "Купа Дейвис" за втори път в историята. Преди 10 години не успяхме да се изкачим в по-горната група след загуба от Украйна.