Ето какви санкции грозят Левски за побоя над юношите на ЦСКА

Вчера дербито между Левски и ЦСКА от 3-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. бе прекратено за около половин час в 77-ата минута при резултат 2:0 за домакините заради сблъсъци между фенове на двата тима. Сини запалянковци атакуваха малка група армейци дошли да наблюдават срещата на един от помощните терени на стадион "Георги Аспарухов". Двете групи стигнаха до сериозен бой, след което бяха разтървани от няколкото човека охрана, стюардите и част от щаба на домакините. До инцидента се стигна, след като Божидар Божилов от "сините" и Герман Петров от "червените" получиха червени картони, а фен на ЦСКА протестира срещу решението.

В боя сериозно пострадаха и юноши на червените, един от които бе ударен с бутилка в главата.

Ето какви санкции предвижда правилникът на БФС, като за мачовете на юношите глобите са с 50 % по-ниски:

Член 37, т.7(а) Нанесен удар или побой в "района на стадиона" на противников състезател - лишаване от домакинство до 2 срещи и 10 000 лева глоба.

Странното е, че ако пострада длъжностно лице, тогава санкцията е много по-сериозна - от 4 до 6 срещи лишаване от домакинство и 10 000 лв. глоба

Член 37 т. 4 (б,2) Хвърляне на предмети по пистата, към терена или трибуните - преди, по време и след края на срещата. Предметът е паднал извън терена и е влязъл в съприкосновение със служебно или длъжностно лице, като е причинил нараняване - лишаване от домакинство за 1 среща и 4 000 лева глоба

Ако е причинил нараняване с тежки последствия - лишаване от домакинство за 3 срещи и 30 000 лева глоба.

Член 37, т. 7(е) - при масово сбиване на трибуните, предизвикано от привърженици на съответния ПФК (ФК) - лишаване от домакинство за 1 среща и 2 000 лв. глоба.