Италия даде гейм на Канада! Зайцев и Хуанторена блестят за “адзурите” (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на Италия стартираха с победа участието си на Световната купа в Япония, която се явява и олимпийска квалификация за Игрите в Рио 2016.
Италия даде гейм на Канада! Зайцев и Хуанторена блестят за “адзурите”
“Скуадра адзура” победи Канада с 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:13) за 1,56 часа игра в зала “Хирошима Грийн” в Хирошима пред едва 350 зрители в първата официална среща на Джанлоренцо Бленджини като селекционер на Италия.
“Адзурите” имаха проблеми сама в третата част, която загубиха с 22:25.
Официален дебют с екипа на Италия направи и кубинската звезда Осмени Хуанторена, който се отчете с 14 точки (1 ас, 3 блока, 43% ефективност в атака, 40% перфектно посрещане) и бе избран за MVP на мача.
Най-резултатен за победители стана Иван Зайцев, който заби 20 точки (50% ефективност в атака).
Филипо Ланца се отличи с 15 точки (2 аса, 60% ефективност в атака, 50% перфектно посрещане), Матео Пиано добави още 9 точки (2 аса, 1 блок).
Страхотен мач за Италия изигра и 19-годишният разпределител Симоне Джанели, а либерото Масимо Колачи впечатли с 93,75% перфектно посрещане.
За Канада Гевин Шмит (2 аса, 46% ефективност в атака) и Никалъс Хоуг (53% ефективност в атака) записаха по 15 точки, а Джон Гордън Перин добави още 14 точки.
КАНАДА - ИТАЛИЯ 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 13:25)
КАНАДА: Дъстин Шнайдер 1, Гевин Шмит 15, Никалъс Хоуг 15, Джон Гордън Перин 14, Джустин Дъф 7, Греъм Виграс 1 - Дейниъл Люис-либеро (Тейлър Сандърс, Руди Верхьоф, Дейниъл Янсен 6, Стивън Маршал)
Старши-треньор: Глен Хоуг
Треньор: Венсан Пишет
ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 3, Иван Зайцев 20, Османи Хуанторена 14, Филипо Ланца 15, Матио Пиано 9, Симоне Бути 7 - МАсимо Колачи-либеро (Даниеле Сотиле, Симоне Анцани, Якопо Масари)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
Треньор: Мирко Корсано.
СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача ИТАЛИЯ - КАНАДА 3:1 - ТУК!!!