Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Румъния не би последния Гърция, Кешеру отново длъжник (видео)

Без една от големите звезди на българския шампион Лудогорец Козмин Моци, но с нападателя на "орлите" Клаудио Кешеру в състава си Румъния не успя да преодолее съпротивата на последния в група "F" Гърция, завършвайки наравно 0:0. По този начин северните ни съседи пропуснаха отлична възможност да се изкачат на първо място в групата си, след като досегашният лидер Северна Ирландия завърши наравно 1:1 като домакин на Унгария. Именно ремито на Острова обаче не позволи на маджарите да се доближат до Румъния в битката за второто място в класирането.

Освен Козмин Моци, друг футболист на Лудогорец - Андрей Препелица, също бе в групата на домакините за мача на "Арена Национал", но подобно на Моци и халфът не бе включен в игра от треньора Ангел Йорданеску. За разлика от двамата, третият румънец в състава на разградчани Клаудио Кешеру поведе атаката на домакините, но заедно с останалите си колеги в предни позиции и таранът разочарова с изявите си.

Общо в мача домакините отправиха само два точни удара в рамките на вратата на Орестис Карнезис за целия мач. Цели десет техни изстрела минаха встрани от очертанията. Гърците, които тотално разочароват в тези квалификации, спечелиха едва третата си точка в групата след осем мача, отправяйки само три удара общо в мача, от които само един точен.

Румънците бяха по-активни преди почивката, когато Кешеру не успя да се разпише след центриране на Габриел Торже, но през второто полувреме отпаднаха физически и разочароваха малобройните си фенове, дошли да ги подкрепят. Въпреки това те остават на една от двете позиции, гарантиращи директно участие на Евро 2016 във Франция и само на една от лидера в групата.

РУМЪНИЯ - ГЪРЦИЯ 0:0