Северна Ирландия с драматичен хикс срещу Унгария с десет човека

Националният отбор на Северна Ирландия се добра до драматично равенство 1:1 в домакинството си на Унгария от група "F" на европейските квалификации. Ирландците измъкнаха точката в добавеното време на мача, след като вече бяха останали с човек по-малко на терена.

Гостите първи откриха резултата в мача в 74-ата минута, когато Балаш Джуджак стреля от фаул, вратарят на домакините спаси, но при добавката отблизо Гузмич довкара кълбото в мрежата за 0:1.

Ситуацията стана още по-неприятна за домакините в 83-ата минута, когато Крис Беърд си изкара два жълти и съответно и червен картон в рамките само на две минути. Въпреки това съотборниците му показаха дух и борбеност и не се предадоха до края, като в 3-ата минута на добавеното време удар на МакГин бе спасен от Габор Кирали, но Кайл Лафърти бе заел добра позиция и засече топката във вратата за крайното 1:1.

Все пак равенството не бе най-желаният резултат за Северна Ирландия, тъй като евентуална победа щеше да класира тима още днес на финалите във Франция. Въпреки това с този хикс отборът остава на първото място в класирането в своята група с актив от 17 точки. Унгария пък остава на 3-ото място с 13 точки.