100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Ейре измъкна трудна, но ценна победа над Грузия

Националният отбор на Ейре записа доста трудна, но също толкова ценна победа с 1:0 над Грузия в сблъсък от група "D" на европейските квалификации. "Детелините" трябваше доста да се потрудят, но прибавиха важни три точки в актива си и са все по-близо до класиране на финалите във Франция или поне на бараж.

Единственото попадение в двубоя падна в 69-ата минута, когато Джефри Хендрик проби по дясното крило, елиминира двама защитници и пусна пас в наказателното поле, където Джонатан Уолтърс просто насочи топката във вратата. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски, а с отлични изяви се прояви и вратарят на Грузия Нуки Ревишвили.

Така Ейре вече има 15 точки и запазва третата си позиция, но продължава да е само на 2 точки от втория Полша, като в същото време дръпна с 4 на четвъртия Шотландия.