Походът на Азаренка в Ню Йорк продължава

Бившата лидерка в световната ранглиста Виктория Азаренка си осигури място на 1/4-финалите на Откритото първенство на САЩ за четвърта поредна година. Тенисистката от Беларус се наложи с 6:3, 6:4 срещу представителката на домакините Варвара Лепченко след час и 38 минути игра. Така тя ще мери сили в следващата фаза в Ню Йорк срещу спечелилата сблъсъка между 24-ата в схемата Забине Лизицки (Германия) и 2-ата поставена Симона Халеп (Румъния).

26-годишната Азаренка не изигра най-силния си мач, но въпреки това държеше инициативата срещу 46-ата в световната ранглиста Лепченко. Първият сет се реши след два пробива в сметката на беларуската състезателка. Поставената под номер 20 в схемата Азаренка реализира брейк за 2:1, а след това затвърди преимуществото си с още един за 6:3.

Във втората част 29-годишната Лепченко започна ударно и взе подаването на опонентката си. Веднага след това обаче Вика върна пробива и изравни за 1:1. Американската представителка имаше брейкпойнт в третия гейм, но не се възползва. При 4:3 Азаренка отново осъществи пробив, но Лепченко имаше проблясък в представянето си и отговори с брейк минути по-късно. Краят на сблъсъка дойде с още един пробив, който отново бе в актива на бившата номер 1 в света за 6:4.

Това бе пети мач между двете тенисистки и четвърти пореден успех за Азаренка срещу тази съперничка.