Йего отказа да се бори за диамантения трофей в копието, не бил в настроение

Световният шампион в хвърлянето на копие от Пекин 2015 Джулиъс Йего заяви, че не е в настроение да се бори за диамантения трофей на последния турнир от веригата в Брюксел този петък, след като вече си е осигурил планетарното злато. Кениецът заема четвърта позиция във временното класиране след Витеслав Весели, Теро Питкамяки и Кешърн Уолкот.

"Постигнах това, което си бях поставил за цел тази година. Спечелих златния медал на Световното първенство в Пекин, така че не ми остана друго. При всички случаи нямам шанс да изпреваря Весели", каза 26-годишният атлет, който стана първият кенийски атлет със злато от световно първенство в секторните дисциплини.

Йего, който е и шампион от Игрите на Британската общност в Глазгоу през миналата година, е известен с факта, че в началото на кариерата си се е учил как да хвъря копието, докато наблюдава клипчета в YouTube.

На Диамантената лига в Бирмингам той постави рекорд на Африка и постижение №1 в света за годината - 91.39 м. Това е рекорд на Диамантените лига, а също така и най-доброто постижение в света от 2006 г. насам. Йего спечели световната титла в Пекин с внушителния резултат 92.72 м, с който излезе на трето място във вечната ранглиста на дисциплината.

Снимка: Getty Images/Guliver