Владинова 14-а след първия ден от квалификациите на Световното по художествена гимнастика

Невяна Владинова заема 14-о място след първия ден от квалификациите в група "А" на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Щутгарт. Пресявките стартираха днес със съчетания на обръч и топка. Първите 24 от 102 участващи състезателки се класират за финалите на многобоя. Владинова игра без груби грешки на обръч и беше оценена със 17.216, което е шести резултат за уреда.

Другата българка Мария Матева е 24-а във временното подреждане с оценка 16.733 на обръч. Тя заема десетото място в класирането на уреда и вече няма шанс да попадне във финала, където влизат само първите осем. Двете българки ще изиграят съчетанията си с топка утре, в сряда - с бухалки и в четвъртък - с лента. На бухалки и лента ще участва и Сара Стайкова.