Азар герой за Белгия в Никозия (видео)

Белгия надви много трудно Кипър с 1:0 и в евроквалификация от група "В". Цял мач гостите се мъчеха с подчертано дефанзивната игра на домакините, но в 86-ата минута Еден Азар отбеляза единствения гол в срещата и донесе трите точки на тима на Марк Вилмотс в Никозия. Мачът беше много важен за белгийците, които продължават да преследват първото място в групата и вече са само на точка от лидера Уелс. Кипърците пък почти загубиха шансовете си да се преборят с Израел и Босна и Херцеговина за третата позиция и да се доберат до баражите.

Селекционерът на "червените дяволи" Марк Вилмотс заложи на върха на атаката на Кристиан Бентеке, а по крилата действаха Еден Азар и Кевин де Бройне. Гостите веднага овладяха инициативата, но кипърсаката защита действаше изненадващо стабилно на фона на досегашното си представяне в квалификациите.

В 9-ата минута Бентеке стреля неточно, а малко след това Гиоргалидес спаси удар на Аксел Витсел. В средата на полувремето сериозен пропуск направи Де Бройне. Домакините стигнаха до първия си по-опасен изстрел в 31-ата минута, но Тибо Куртоа внимаваше. Отново Де Бройне малко преди почивката имаше шанс да изведе Белгия напред в резултата, но и този път не показа точен мерник.

На полувремето Вилмотс смени Бентеке с неговия съотборник в Ливърпул Дивок Ориги. Белгийците започнаха да действат на по-висока скорост, но Гиоргалидес се справи с удари на Де Бройне и Тоби Алдервейрелд.

С активизирането на Азар Белгия притисна съперника, но кипърците се бранеха хладнокръвно. Все пак, финалният щурм на "червените дяволи" даде резултат в 86-ата минута, когато Дрис Мертенс подаде на Азар и звездата на Челси вкара така важния гол за Белгия.

Загубата остави Кипър на 4-о място в групата с 9 точки.

КИПЪР - БЕЛГИЯ 0:1 (0:0)