Добрата серия на Израел на Евробаскет 2015 продължава (видео)

Отборът на Израел продължи с перфектното си представяне от началото на Евробаскет 2015. След като в първия си двубой от група „А” се наложиха над Русия, днес израелските национали се справиха без проблеми и с тима на Финландия – 79:66.

Лиор Елиаху бе над всички за победителите и завърши с 22 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Гал Мекел и Йожев Охайон добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Ерик Мърфи вкара 24 точки за Финландия, а Сасу Салин се разписа с 13 точки.

Символичните гости в този двубой поеха инициативата още от първия съдийски сигнал и без особени проблеми Илиаху и компания достигна до двуцифрен аванс – 25:13 след първите десет минути. В началото на втората четвърт тимът на Финландия успя за момент да стопи разликата до седем точки, но след това Израел нагледно демонстрира, че е по-класният от двата състава и отново възвърна комфортната си преднина – 46:31 на почивката.

През третата четвърт двата отбора си размениха ролите, след като Израел намали рязко темпото, финландците се възползваха максимално от шанса си, а Койвисто и Мърфи бяха точни и върнаха тима си в двубоя – 54:62.

В началото на заключитените десет минути Финландия стопи още повече разликата – 61:65 след нови отлични изяви на Мърфи, но след това Израел реагира мигновено на предизвикателството. Мекел, Елиаху и Каспи  бързо възстановиха преднината на тима си, като този път Финландия нямаше достатъчно време да се съвземе и последния съдийски сигнал прозвуча при 79:66 в полза на Израел.