Уелс пропусна голям шанс, чакането продължава (видео)

Уелс пропусна отлична възможност да си осигури директно класиране за финалите на Евро 2016. Пред препълнените трибуни на стадиона в Кардиф "драконите" завършиха 0:0 с Израел и запазиха лидерската си позиция в група "В" на квалификациите, като в същото време си гарантираха място минимум на баражите. Гарет Бейл и компания обаче трябва да съжаляват, че не се поздравиха с победа, която можеше да ги бетонира на едно от първите две места преди оставащите двубои през есента.

След успеха срещу Кипър преди няколко дни тимът на Крис Коулман беше готов на всичко, за да грабне трите точки, но съставената от 5 човека израелска защита удържа домакинския натиск. В началните минути няколко удара на Аарън Рамзи бяха блокирани, а сериозен пропуск направи Робсън-Кану. След почивката наставникът на гостите Ели Гутман предприе две смени, но тимът му продължи да играе подчертано дефанзивно. В 82-ата минута Томер Хемед можеше да донесе успеха на Израел, но Уейн Хенеси спаси удара му.

Равенството остави евреите на трето място в класирането, но само на точка след втория Белгия, който днес гостува на Кипър.

Уелс пък се нуждае от още 1 точка, за да се класира на еврофиналите. Следващият мач на "драконите" е като гост на Босна и Херцеговина на 10 октомври, а кампанията на отбора завършва срещу аутсайдера Андора.

УЕЛС - ИЗРАЕЛ 0:0