Турция прати Холандия в тежък нокдаун (видео)

Полуфиналистът от последното световно първенство Холандия продължава с ужасното си представяне в квалификациите за Евро 2016. "Лалетата" претърпяха истинско крушение при гостуването си на Турция в мач от Група "А" на надпреварата и загубиха с 0:3. По този начин Холандия вече няма шансове за директно класиране на шампионата във Франция и ще трябва да се бори за третото място, което да го изведе до бараж.

Резултатът бе открит от Оузахан Йозакуп, който още в осмата минута бе изведен сам срещу вратаря и успя да вкара. В 26-ата минута Арда Туран нахлу в наказателното поле и стреля, а Йаспер Силесен не се справи добре с шута и допусна да влезе във вратата му. В самия край на мача пък Бурак Йълмаз нанесе последния удар в градината на "лалетата" и оформи крайното 3:0 за южните ни съседи.

По този начин Турция изпревари холандците в класирането на третата позиция. Играчите на Фатих Терим имат 12 точки, докато тези на Дани Блинд 10. Лидер е Чехия с 19 и вече заверени билети за Франция, а втори са Исландия с 18, които също ще се класират за Евро 2016, ако днес вземат дори и точка от Казахстан.

ТУРЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:0
1:0 Йозакуп (8)
2:0 Туран (26)
3:0 Йълмаз (86)