Литва не остави никакви шансове на Латвия (видео)

Отборът на Литва записа първа победа в група “D” на Евробаскет 2015, след като се наложи над състава на Латвия с категоричното 68:49.

Най-резултатен за победителите беше Йонас Валанчунас, който отбеляза 15 точки, а освен това овладя и 7 борби, Йонас Мачиулис също бе на ниво и приключи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 10 борби, а Мантас Калниетис се прибра в съблекалнята с 12 точки на сметката си.

За Латвия нито един от баскетболистите не успя да достигне до двуцифрен точков актив, а най-резултатни бяха Каспарс Берзинс и Роландс Фрейманис, които вкараха по 8 точки.

Баскетболистите на Латвия започнаха добре двубоя и успяха да поведат с 19:13 след първите десет минути, но силното начало бе последвано и от поредица от нарушения на основните играчи на символичните домакини, което оказа влияние още в началото на втория период.

Именно в последните пет минути на първото полувреме Литва успя да достигне до пълен обрат и да поведе с една точка – 29:28 след два успешни фала на Кавалиаускас.

През третата четвърт литовците бяха пълни господари на терена и без никакви проблеми достигнаха и до двуцифрен аванс – 49:39, а в заключителните десет минути символичните гости продължиха да мачкат съперника си и напълно заслужено достигнаха до още по-изразителен успех – 68:49.