Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Норвегия посяга към директните билети за Франция след бой над Хърватия (видео)

Отборът на Норвегия е на път да изненада всички и да се класира директно за Евро 2016. Скандинавците постигнаха втора много важна победа по пътя към Франция в рамките на само няколко дни. След като в четвъртък победиха с 1:0 като гост България, днес норвежците надиграха с 2:0 като домакин Хърватия в мач от Група "H" на квалификациите.

Победата днес прати Норвегия на върха в подреждането с актив от 16 точки. Италия има 15 и може да измести играчите на Пер-Матиас Хьогмо, ако победи по-късно днес българите. Хърватите пък са с 14 за момента, след като от актива им бе отнета една точка, но окончателното решение дали санкцията ще остане в сила ще бъде обявено на 17 септември.

Двата гола за успеха на Норвегия днес отбеляза Йо Инге Бергет през втората част на мача. В 51-ата минута след един фаул топката стигна до халфа на Малмьо и след като залъга Дарио Сърна прати кълбото в мрежата. В 69-ата минута упражнението бе повторено и Сърна отново се върза на финта на Бергет, който имаше късмет този път, тъй като ударът му се отби във Ведран Чорлука и влезе във вратата. До края на мача Норвегия можеше да вкара и трети гол, хърватите имаха късмет.

НОРВЕГИЯ - ХЪРВАТИЯ 2:0
1:0 Бергет (51)
2:0 Бергет (69)