Вихър излъга Левски в плевенското дерби (резултати и класиране)

Вихър (Славяново) победи с 1:0 гостуващия му тим на Левски от едноименния град в среща от 4-ия кръг на Северозападната В група. Двубоят бе едно от поредните дербита на Плевенска област. Негов герой стана нападателят Иван Иванов, който реализира единственото попадение. В 87-ата минута той засече центриране от фаул, насочвайки топката в мрежата зад Иван Георгиев. Мачът бе изключително нервен, като чисто футболните достойнства останаха на заден план. Преобладаваше борбата, водена предимно в централната част на терена. Липсваха и голови ситуации пред двете врати. Домакините създадоха още по едно положение през полувремената, но голмайсторът им ги пропиля. За гостите най-чистата възможност имаше капитанът им Ивайло Иванов, но не успя да я завърши.