Сърбия постави на колене и домакина Германия (видео)

Отборът на Сърбия записа втора поредна победа в група „В” на Евробаскет 2015, след като днес западните ни съседи се наложиха над един от домакините на шампионата на Стария континент – Германия с 68:66

Наменя Биелица отново бе на ниво и отбеляза 12 точки, а освен него, голяма заслуга за успеха имаха още Зоран Ерцег и Богдан Богданович, които вкараха по 9 точки, както и Милош Теодосич, който завърши с 8 точки.

Звездата на Германия Дирк Новицки бе на познатото добро ниво – 15 точки и 10 борби, Тибор Плеш също вкара 15 точки, а Хейко Шаварциг и Денис Шрьоред завъешиха с по 11 точки.

Двата отбора влязоха в жестока битка за всеки сантиметър от терена още от пърия съдийски сигнал и дадоха да се разбере, че ще гонят победата до последата секунда. Малко след средата на частта Германия поведе с 15:10 след пробив на Шрьодер, но след това Богданович и Ерцег бяха точни за символичните гости и след 10 минути резултатът бе раве – 18:18.

През втория период играта отново вървеше кош за кош, като за момент германците успяха да се откъснат напред със седем точки – 38:31, но отговорът не закъсня – серия от 9:0 и Сърбия поведе в резултата – 39:31.

Второто полувреме започна по-добре за Германия и зрителите в Берлин станаха свидетели на пореден обрат – 45:41 благодарение на Плеш, но символичните гости отново допуснаха грешки в защита и изпуснаха лидерската си позиция – 50:48 след 30 минути игра.

В заключителните десет минути двата отбора си размениха лидерството общо четири пъти, а 24 секунди преди последния съдийски сигнал резултатът отново бе равен – 66:66. Последва тайм-аут за сърбите, след който западните ни съседи се ориентираха по-добре в ситуацията, а Биелица реализира буквално със сирената и донесе победата на  Сърбия – 68:66.