Русия с втора поредна загуба на Евробаскет 2015 (видео)

Отборът на Русия продължава да не познава вкуса на победата на Евробаскет 2015, след като днес „Сборная” загуби от Полша със 79:82 и по този начин регистрира втора поредна загуба в група „А” на шампионата на Стария континент.

Най-резулатен за победителите в този двубой беше Адам Вожняшки, който реализира 23 точки, а Марчин Гортат и Матеуш Понитка добавиха съответно по 18 и 10 точки.

Андрей Зубков вкара 21 точки и овладя 7 борби за селекцията на руснаците, а Андрей Воронсевич и Дмитри Хвостов приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Първите минути на двубоя преминаха при размяна на надмощие, след като първоначално руснаците поведоха с пет точки, но бързо допуснаха минималната им преднина да бъде заличена.  Играта кош за кош продължи почти до самия край на първата част, а в заключителните секунди Хвостов вкара две тройки и изведе Русия напред – 22:19.

Руснаците успяха да се откъснат напред в началото на втория период – 28:21, но оттук до края на първото полувреме съперниците им от Полша демонстрираха много по-голяма концентрация и под двата коша, а това позволи на Гортат и компания да се оттеглят на почивката в ролята на лидери – 42:40.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено – Русия натискаше и правеше всичко възможно, за да обърне развоя на мача в своя полза, но поляците намираха начин да спрат всеки опит за обрат. След 30 минути игра Полша водеше с 60:56, а в закюлчителните десет минути „Сборная” така и не намери начин да съкрати изоставането си и трябваше да се примири с поражението – 79:82.