Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тото Грозданов завоюва трета титла от държавното първенство

Националът за "Купа Дейвис" Тихомир Грозданов спечели титлата при мъжете на държавното първенство по тенис на открито за мъже с награден фонд 5 хиляди лева, което завърши днес на червените кортове в БНТЦ в София. Поставеният под номер 5 Тихомир Грозданов победи на финала третия в схемата Петър Трендафилов с 2:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:2 след 3:07 часа игра. Така 28-годишният варненец заслужи трофея за трети път след 2008 и 2013 година.

Трендафилов не успя да стигне до първа титла, въпреки че стартира по-добре мача, но пропиля два сета и аванс от 4:2 гейма в третия. Със серия от четири поредни гейма той взе първата част, а във втория сет той реализира решаващ пробив за 4:2 и запази аванса си. Трендафилов беше близо до крайната победа, след като дръпна с 4:2 гейма и в третия сет, но Грозданов реализира обрат с поредица от четири гейма. Четвъртата част беше равностойна, но варненецът успя да реализира единствен пробив в десетия гейм, с което изравни резултата. В решаващата пета част Грозданов доминираше. Той дръпна с 3:0, Трендафилов опита обрат, върна пробива и намали до 2:3, но за повече нямаше сили.

"В началото не започнах добре. Направих много грешки, не се чувствах комфортно на корта. Останах концентриран. Знаех, че нещата ще тръгнат в един момент. Макар и късно, този момент наистина дойде. Хубавото е, че не се изморих.Чувствах се добре и физически, и психически", коментира Грозданов. Той заработи 1900 лева от наградния фонд, а следващата му голяма цел е да помогне на България да спечели срещу Унгария в решаващия домакински бараж за влизане в група I на зона Европа/Африка на "Купа Дейвис" от 18 до 20 септември. "Цялата ми подготовка е насочена за мача с Унгария на "Купа Дейвис". Надявам се да победим. Имаме златен шанс да спечелим промоция и то в София. Това ще бъде голям успех", каза Грозданов.