Първа победа в историята на Южен Судан

Националният отбор на Южен Судан по футбол постигна първа победа в официален мач в историята си, след като се наложи с 1:0 над гостуващия Екваториална Гвинея в мач от втория кръг в група "С" на квалификациите за турнира за купата на Африканските нации през 2017 година. Единственото попадение на стадиона в Джуба реализира Атак Луал в 52-ата минута.

Южен Судан се отдели от Судан през 2011 година, а преди три години получи право за участие в международни футболни състезания. Екваториална Гвинея, полуфиналист от последния континентален шампионат през тази зима, остана без успех в първите си два мача от квалификациите и заема последното четвърто място в групата с 1 точка.

Лидер е Мали с 3 точки и мач по-малко, пред Южен Судан също с 3 точки и Бенин с 1 точка и мач по-малко.