Нов рецитал на безпощадния ЦСКА - "армеец" вкара хеттрик с глава, Галчев като Меси (видео+галерия)

ЦСКА се разправи с пореден съперник в Югозападната "В" група. Този път в жертва на армейците се превърна Велбъжд (Кюстендил), който бе разгромен с 6:0 на "Армията". В герой за червените се превърна таранът Преслав Йорданов, който реализира хеттрик след изстрели с глава, а по веднъж се разписаха Павел Головодов, Борис Галчев и Владислав Узунов.

Особено ефектно бе попадението на Галчев, който вкара в стил "Лео Меси". Капитанът на ЦСКА пое топката в половината на своя тим, напредна и направи на скорост отлично двойно подаване с Йорданов, след което се озова очи в очи срещу стража на Велбъжд и майсторски го прехвърли за кеф на 4000 запалянковци по трибуните.

ЦСКА - Велбъжд

Армейците взеха инициативата веднага след началния съдийски сигнал и първото попадение не закъсня. То дойде в 7-ата минута, когато Преслав Йорданов свали с рамо топката към Павел Головодов и 17-годишният талант на червените вкара след шут по земя в долния десен ъгъл на Кирилов.

Две минути по-късно Шаранков напредна и стреля от 20 метра, но над армейската врата.

В 16-ата минута резултатът стана 2:0 за ЦСКА. Галчев центрира от фаул и Преслав Йорданов вкара с глава след удар от 5-6 метра.

В 28-ата минута домакините можеха да вкарат и трети гол, когато Галчев центрира от корнер към оставения непокрит Чорбаджийски, но изстрелът с глава на централния защитник профуча над напречната греда.

В 38-ата минута Преслав Йорданов покачи на 3:0, след майсторски удар с глава.

Рециталът на Йорданов не спря и след почивката. В 52-ата минута Николай Цветков центрира отляво и централният нападател оформи своя хеттрик отново след изстрел с глава, забил се под напречната греда.

В 58-ата минута Велбъжд можеше да вкара чрез Шаранков, но шутът на гостуващия нападател срещна лявата греда. Последва контраатака на червените, Галчев направи отлично двойно подаване с Преслав Йорданов и останал очи в очи с вратаря на гостите майсторски го прехвърли. Изпълнението на халфа
в стил "Лео Меси" "взриви" трибуните.

Сериозната преднина не успокои армейците, които продължиха да атакуват и в 77-ата минута изпуснаха две положения. Те бяха пропилени от Борис Галчев след отлични подавания на Милен Кикарин. Първо капитанът на домакините в опита си да спре топката прехвърли вратаря, но бранител изчисти пред голлинията. Секунди по-късно Галчев отново прехвърли Кирилов, но не улучи вратата.

Така се стигна до 86-ата минута, в която резервата Владислав Узунов препарира Кирилов за шести път след топовен удар от 25 метра.

Това бе пети пореден успех за ЦСКА във "В" група, а головата разлика на тима на Христо Янев е повече от впечатляваща - 22:0.

Владислав Узунов 86

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 17. Милен Кикарин, 4. Божидар Чорбаджийски (46-19. Валентин Антов), 25. Ангел Грънчов (Васил Попов), 21. Виктор Райчев, 8. Борис Галчев, 13. Йордан Йорданов, 11. Павел Головодов, 14. Самир Аясс (54- 23. Владислав Узунов), 22. Николай Цветков, 9. Преслав Йорданов

Резерви: 1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 18. Радой Божилов, 24. Костадин Хазуров

ВЕЛБЪЖД: 1. Кирил Кирилов, 6. Боян Стойнев, 3. Иво Велинов, 16. Емил Стоянов, 4. Антонио Стилянов, 14. Александър Хаджийски, 9. Александър Димитров, 10. Атанас Пенков (66- 11. Йовчев), 8. Денис Шаранков, 7. Кирил Вълов (87- , 21. Любослав Александров), 17. Мартин Калеов (81- 22. Костадин Куков)

Резерви: 46. Радослав Димитров, 13. Димитър Барбулов, 15. Николай Наков, 24. Денис Нечемски

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg