Чили срази Парагвай в трилър с пет гола

Отборите на Чили победи Парагвай с 3:2 в контролна среща играна на стадион "Хулио Мартинес Праданос" в Сантиаго. Двата тима сътвориха страхотен двубой, който бе изпълнен с обрати, но в крайна сметка домакините триумфираха и зарадваха своите фенове по трибуните.

Фелипе Гутиерес даде преднина на Чили още в 8-ата минута, но след това гостите направиха пълен обрат в началото на второто полувреме в рамките само на две минути. Първо Жонатан Фабро изравни резултата в 51-ата минута, а след това Хорхе Бенитес в 53-ата минута изведе Парагвай напред в резултата.

Това развитие на мача обаче стресна домакините, които бързо се хвърлиха в атака и в 64-ата минута отново Фелипе Гутиерес бе точен за 2:2. В 82-ата минута пък звездата на Чили Алексис Санчес се превърна в героя за своя тим, като реализира победния гол за крайното 3:2.

Чили - Парагвай 3:2
1:0 Гутиерес (8)
1:1 Фабро (51)
1:2 Бенитес (53)
2:2 Гутиерес (64)
3:2 Санчес (82)