Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спорен гол донесе победа на Бразилия над Коста Рика в контрола (видео)

Националният отбор на Бразилия победи Коста Рика с минималното 1:0 в контролна среща между двата тима играна в САЩ. Двубоят се състоя на "Ред Бул Арена" в Ню Джърси, а единственото попадение в мача бе отбелязано от Хълк в 10-ата минута, но то бе доста спорно.

Нападателят на кариоките нахлу в наказателното поле и буквално прегази защитник на съперника, за да му отнеме топката и след това от близка дистанция да я прати в мрежата за 1:0.

Бразилците като цяло доминираха в мача и можеха да стигнат и до по-изразителен успех, ако не бяха пропуските пред вратата на Коста Рика. В 77-ата минута те отбелязаха и втори гол чрез Дъглас Коща, но той бе отменен заради засада.

В същото време играчите на Коста Рика не успяха с нищо да застрашат вратата на кариоките и за цял мач нямаха нито един удар към нея, нито в очертанията й.

Бразилия - Коста Рика 1:0
1:0 Хълк (10)

БРАЗИЛИЯ: Марсело Грое, Данило, Миранда, Давид Луиш, Марсело, Фернандиньо (Елиаш 74), Луис Густаво (Рафиня 81), Вилиан (Лукас Моура 78), Лукас Лима (Филипе Коутиньо 67), Дъглас Коща (Неймар 82), Хълк (Кака 67)

КОСТА РИКА: Пембертон, Матарита, Дуарте, Гонзалес, Акоста, Гамбоа (Майри 90), Борхес, Техеда (Гусман 77), Венегас (Вега 90), Руис (Колиндрес 80), Уреня (Кембъл 61)