Испания си върна на Словакия и поведе в група "С" (видео)

Националният отбор на Испания е все по-близо до класиране на Евро 2016. Тази вечер "Ла Фурия" надигра с 2:0 Словакия, като така отмъсти на този съперник аз загубата във втория кръг на квалификациите. Жорди Алба в 5-ата и Андрес Иниеста от дузпа в 30-ата минута бяха точни за домакините в на стадион "Нуево Карлос Тариере" в Овиедо. Така испанците се изравниха по точки с днешния си съперник на върха на класирането в група "С", но заемат първата позиция заради по-добрите си показатели в преките сблъсъци.

Първото полувреме започна със сериозна грешка на Серхио Рамос, която можеше да доведе до гол за Словакия. В 4-ата минута бранителят на Реал Мадрид позволи топката да му бъде отнета от Роберт Мак, който изскочи очи в очи с Икер Касийяс, но ударът на нападателя бе покрай вратата. Още в следващата минута обаче Испания стигна до откриване на резултата. Давид Силва даде страхотен диагонален пас за Жорди Алба, който отблизо с глава прати топката в мрежата за 1:0.

До края на полувремето домакините напълно доминираха и в 28-ата минута отново Алба стреля с глава, но над вратата. В 29-ата минута пък Диего Коща бе изведен зад защитата и срещу него бе извършено нарушение от вратаря Козачик за дузпа. Андрес Иниеста пък изпълни хладнокръвно наказателния удар и удвои преднината на своя тим.

Единственият по-сериозен шанс за гостите дойде в 41-ата минута, когато Марек Хамшик реши да пробва бдителността на Касийяс от дистанция, но стражът показа рефлекс и спаси.

И през втората част домакините контролираха събитията на терена и в 49-ата минута Давид Силва се освободи в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Веднага след това обаче и словаците показаха зъби и организираха хубава контра, като Дуриш изскочи зад защитата и отправи удар от труден ъгъл, но покрай вратата. В 55-ата минута пък Испания имаше нов шанс за гол, като Фабрегас стреля от дистанция и Козачик трябваше да показва прекрасен рефлекс, за да спаси.

До края почти всичко по-интересно се случваше пред вратата на Словакия, като домакините пропуснаха още няколко възможности да направят победата си класическа. В крайна сметка срещата завърши без повече попадения, като Испания и Словакия вече имат равен актив от по 18 точки и водят с 3 пред третия Украйна, който е с 15.