Гърция се разправи с Македония на старта на Евробаскет 2015

Отборът на Гърция стартира с категорична победа участието си на Евробаскет 2015, след като тази вечер се наложи над Македония с 85:65 в двубой от програмата на група „С” на шампионата на Стария континент.

Георгиос Принтезис вкара 18 точки за победителите, Йоанис Борусус се отличи с 16 точки и 10 борби, а Костас Куфос и Василис Спанулис добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Александър Костоски беше най-резултатен за македонците – 20 точки, а Войдан Стояновски добави 13 точки.

Баскетболистите на Македония започнаха силно мача и повдоха със 7:1, но след това съперникът им пое инициативата и до края на първата четвърт Гърция вече бе напред в резултата – 23:16. През втората четвърт играта вървеше кош за кош с раамяна на надмощие, но нито един от двата отбора не успя да наложи волята си и на почивката разликата в резултата продължаваше да е седем точки в полза на гърците -38:31.

През третата четвърт играта отново бе сравнително равностойна и интригата остана жива, но в началото на заключителните десет минути Зисис, Куфос и Слукас бяха в основата на добра серия за Гърция, след която символичните домакини от Македония рухнаха и до последния съдийски сигнал разликата скочи до 20 точки за южните ни съседи – 85:65.