Федерер се разправи и с Колшрайбер

Световният номер 2 Роджър Федерер продължава с чудесното си предстаявне на US Open. Швейцарецът записа нова победа в три сета, този път над Филип Колшрайбер в сблъсъка помежду им от третия кръг на надпреварата. Той се наложи с 6:3, 6:4, 6:4 над германеца и продължава на 1/8-финал.

В първия сет Федерер се нуждаеше от един пробив в началото, след което само поддържаше преднината си в резултата и спечели с 6:3.

Във втория швейцарецът имаше малко повече трудности, но след бърза размяна на три пробива - два за Федерер и един за Колшрайбер, световният номер 2 поведе с 3:2, а след това увеличи преднината си на свой сервис и до края не изпусна инициативата за 6:4.

Третият сет бе най-оспорван, като в началото двамата си размениха по един пробив, но като цяло сетът вървеше гейм за гейм до 4:4. Тогава Федерер стигна до нов пробив, а на свой сервис реши всичко в мача след нов сет в своя полза с 6:4.

С тази победа Федерер се класира в четвъртия кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу представителя на домакините Джон Иснър, който пък стигна дотук след като отстрани Иржи Весели след 6:3, 6:4 и отказване на чеха заради контузия.