Англия първа се класира на Евро 2016, Рууни изравни рекорд (видео)

Националният отбор на Англия стана първият класирал се за Евро 2016 освен домакините Франция, след като спечели с 6:0 гостуването си на Сан Марино и вече няма как да бъде изместен от едно от първите две места в група "Е". Англичаните не оставиха никакви шансове на непретенциозния си съперник и записаха седма поредна победа в групата. Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни пък изравни рекорда на сър Боби Чарлтън за най-много голове отбелязани с националната фланелка. Рууни откри резултата след спорна дузпа още в 13-ата минута на двубоя. Това бе неговият гол №49 с екипа на "трите лъва", колкото е и рекордът на Чарлтън. На трибуните да видят постижението му бяха съпругата на Рууни Колийн и неговият син Кай. Рууни имаше шансове да задмине великия Боби Чарлтън още днес, но не успя да го направи преди да бъде сменен от селекционера Рой Ходжсън в 59-ата минута на срещата.

Гостите откриха резултата от изключително спорна дузпа, отсъдена от рефера Леонтиус Трату. Джон Стоунс игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че преди това бранителят на Евертън е бил задържан от Марко Берарди и посочи бялата точка. От нея Рууни безпроблемно изведе Англия напред. След половин час игра Кристиян Броли от домакините си заби автогол, опитвайки се да попречи на Рууни да вкара втори гол в мача.

Головата фиеста на англичаните обаче бе през второто полувреме. Рос Баркли с глава направи резултата класически само минута след подновяването на играта за втората част, а Тио Уолкот в 68-ата минута направи 0:4 от непосредствена близост след центриране на Фабиан Делф.

Появилият се на мястото на Рууни в игра Хари Кейн вкара за 0:5 с изключително елегантно копване над вратаря на Сан Марино, а Тио Уолкот заби втория си гол в мача само минута по-късно, след като бе изведен зад отбраната на домакините.

САН МАРИНО - АНГЛИЯ 0:6
0:1 - Рууни (13-д.)
0:2 - Броли (30-авт.)
0:3 - Баркли (46)
0:4 - Уолкот (68)
0:5 - Кейн (77)
0:6 - Уолкот (78)