100 години ски спорт в България

Спартак (Плевен) се разправи с Берое в Стара Загора

Втородивизионният Спартак (Плевен) победи Берое с 3:0 в контролна среща, която се игра на спортната база на старозагорския тим.

Домакините имаха предимство в началото на мача, но Спартак откри в 34-ата минута с гол на Цветан Тодоров. Осем минути по-късно Антон Огнянов удари напречната греда на вратата на гостите.

Плевенчани удвоиха в 51-ата минута. Преслав Антонов беше точен с глава след центриране от фаул на Пламен Илиев. Четвърт час по-късно Иван Коконов прати топката в десния стълб на вратата на Спартак.

Тимът от Плевен вкара третия си гол в последната минута, когато Иван Денков се оказа сам срещу Илко Пиргов и стреля точно във вратата покрай вратаря на Берое.

Берое: 23. Илко Пиргов – 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров (к) (62' – 28. Веселин Пенев), 15. Георги Динков, 11. Антон Огнянов (55' – 9. Станислав Костов) – 27. Игор Джоман (62' – 2. Неманя Милисавлевич), 70. Том (58' – 73. Стивън Петков) – 4. Венелин Филипов (46' – 13. Емин Ахмед), 21. Елиаш (33' - 16. Кирил Личев), 77. Спас Делев (33' – 17. Иван Коконов) – 14. Георги Божилов (58' – 7. Георги Андонов)

Спартак (Плевен): Димитър Пантев, 11. Стенислав Георгиев, 5. Кристиан Григоров, 3. Живко Господинов, 4. Георги Пейчев, 13. Жюлиен Бенков, 17. Антон Иванов, 15. Тихомир Тодоров, 10. Васил Шопов, 9. Стефан Христов, 6. Цветан Тодоров (през второто полувреме влязоха в игра – Марин Орлинов, Пламен Илиев, Богомил Христов, Преслав Антонов, Даниел Гергов, Николай Ботев и Иван Денков)