Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ботев Пд разгроми Локо Г0 в 120-минутна контрола - дебютант се отличи с 2 гола

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 5:0 Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща, играна на базата в "Коматево". Спарингът се състоя от 4 полувремена по 30 минути и бе изгледан от около 1500 зрители. Неофициален дебют с "жълто-черната" фланелка направи Орлин Старокин, а участие в контролата взеха каращите проби Жоел Цибамба, Костадин Велков и Рахави Кифует.

Ермин Шиляк заложи на два състава, като повечето играчи изиграха по 60 минути. "Канарчетата" стартираха със следните единадесет: Виктор Голас, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Лазар Марин, Орлин Старокин, Лъчезар Балтанов, Християн Казаков, Нико Варела, Божидар Васев и Жоел Цибамба.

Срещата започна равностойно, а "жълто-черните" откриха резултата още при първото си добро положение. В 15-ата минута Жоел Цибамба получи топката в наказателното поле и пусна към Божидар Васев, който преодоля вратаря и от малък ъгъл стреля, а топката мина между краката на защитник в "червено-черно" за 1:0. Две минути по-късно футболист на гостите шутира от 20 метра, а Виктор Голас се намеси великолепно и спаси. В 27-ата минута Нико Варела изпълни ъглов удар, стражът на гостите изпусна кълбото и в получилия се карамбол най-съобразителен се оказа Пламен Николов, който от няколко метра прати топката под напречната греда за 2:0.

Втората четвърт стартира без промени в състава на "жълто-черните". В 45-ата минута Красен Трифонов се опита да намери Атанас Димитров в наказателното поле на Ботев, но полузащитникът се размина на сантиметри с топката. В ответната атака Цибамба изведе Лъчезар Балтанов сам срещу вратаря на гостите и 17-ката в "жълто-черния" тим шутира, вратарят изби и топката се озова в Божидар Васев, който направи добавка с глава, но защитник от голлинията изби влизащата във вратата топка. След 120 секунди по-късно Атанас Фиданин се разходи през отбраната на "канарчетата" и пусна пас към Димитър Байдаков, който остана очи в очи с Виктор Голас и стреля, но бразилският страж показа отново великолепен рефлекс и спаси. В 52-ата минута вратарят на "жълто-черните" за пореден път се намеси отлично, след като отрази удар от 20 метра на Атанас Фиданин.

След края на втората част в тима на Ботев бяха извършени множество промени и "жълто-черните" заиграха с почти нова единадесеторка: Мартин Димитров, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Велков, Никола Марин, Владимир Айтов, Наско Милев, Рахави Кифует и Димитър Алексиев. От стартовия състав на терена останаха единствено Орлин Старокин и Християн Казаков.

Само две минути след старта на третата четвърт "канарчетата" поведоха с 3:0. Димитър Алексиев подаде към Рахави Кифует, който елегантно финтира защитник и прати топката под плонжа на вратаря на Локо ГО. В 75-ата минута терена напуснаха Старокин и Казаков, които бяха заменени съответно от Валентин Томов и Борис Тютюков. В 87-ата минута Кифует пусна отличен пас към Димитър Алексиев, но нападателят стреля много неточно от движение. В 88-ата минута Владимир Айтов също излезе от игра, а на негово място се появи Виктор Пенчев. В 90-ата минута Николай Иванов стреля от 25 метра, а Мартин Димитров изби топката в напречната греда и тя излезе в корнер, след който бе даден край на третата четвърт.

В 5-ата минута на последната четвърт Валентин Томов изпълни свободен удар към наказателното поле на Локомотив, където Наско Милев засече с глава, а топката премина на сантиметри от страничния стълб. В 97-ата минута Виктор Пенчев пусна към Никола Марин, който пробва остро центриране, но топката се насочи към вратата и стража изби в корнер. След изпълнението на корнера Борис Тютюков отклони кълбото с глава, но вратарят се намеси добре и спаси.

В 99-ата минута Филип Филипов центрира от ъглов удар, а Димитър Алексиев изпревари защитата на "червено-черните" и на първа греда с глава засече кълбото във вратата за 4:0. В 104-ата минута контузия получи младият защитник Кристиан Димитров и до края на срещата "канарчетата" играха с човек по-малко. В 110-ата минута Димитър Алексиев направи добър индивидуален пробив, който завърши с плътен удар от 25 метра, но Емил Попов се намеси и спаси. В 117-ата минута Рахави Кифует преодоля технично няколко защитници на Локомотив и останал очи в очи с вратаря на гостите оформи крайното 5:0.

снимка: botevplovdiv.bg