Ботев (Враца) продължава с впечатляващото си представяне във "В" група

Врачанският Ботев спечели гостуването си на Янтра (Габрово) с 1:0 в мач от 4-ия кръг на Северозападната В група. Герой за врачани бе резервата Валдемар Стоянов. В 72-ата минута Милен Василев и Версанов проведоха бърз пробив от ляво, последва центриране и нападателят шутира неспасяемо в мрежата от 4-5 метра.

Селекцията на Атанас Джамбазки доминираше през цялото време, но не достигна лесно до трите точки. Причината – многобройните пропуски.

Другият проблем на ботевци бе Здравко Тодоров. Габровският страж спаси 5-6 чисти гола. Само до 14-ата минута той се намеси успешно след удари на Ангел Русев, Василев и Георги Георгиев. После вратарят на домакините отрази удари на Камен Каменов, а след почивката още на Стоянов и пак на Василев. В 85-ата минута пък гредата му помогна след шут на Радослав Анев.

За цял мач домакините създадоха едва две възможности за гол. Първата бе в 33-ата минута, когато Мирослав Косев се измъкна отдясно сам срещу вратаря, технично търкулна топката покрай него, но доста леко и защитник на Ботев я спря. В 77-ата минута пък капитанът Пламен Кожухаров бе изведен на стрелкова позиция от Крастиян Иванов, но се забави и топката му бе отнета.

Така след този мач врачани продължават да са с пълен аткив от точки и с голова разлика 17:0, докато габровлии все още не вкарали от началото на първенството.