100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Петър Жеков: Жалко, че не признаха гола на Сарая

Легендарният голмайстор на ЦСКА Петър Жеков изрази съжаление, че реферите не са признали гола на ФК Сарая срещу ЦСКА при загубата на аматьорите с 0:11 в мач от турнира за Купата. Срещата се игра в Пазарджик и събра рекордните за този сезон в България 9000 зрители. В 67-ата минута Воденичаров от Сарая прати топката в мрежата на ЦСКА, но голът бе отменен поради засада на друг играч на домакините.

"Жалко, защото те щяха да разказват и на внуците си, че са вкарали гол на ЦСКА", казва легендата пред "Тема Спорт". Според Жеков е абсурдно да се праща ЦСКА в "А" окръжна група, каквито слухове витаят.
ЦСКА не се смили над четвъртодивизионния Сарая и го победи с 11:0
"Достатъчен е срамът къде се намираме в момента - във "В" група. Има и нещо друго - никой друг отбор не може да получи такава подкрепа в подобна ситуация. 9000 на стадиона да гледат мач срещу отбор от окръжните групи. Това ще стане част от историята на футбола", казва още Жеков, който похвали новите собственици на тима, че вече изплащат своевременно възнагражденията. Самият той е взел няколко заплати като член на Надзорния съвет на армейците.