Северна Ирландия удари десет от Фарьорски острови и поведе в група "F" (видео)

Северна Ирландия е все по-близо до класиране за еврофиналите във Франция догодина. Тази вечер тимът записа успех с 3:1 в гостуването си на Фарьорски острови, като с него поведе във временното класиране в своята група "F". Домакините пък завършиха мача с 10 души на терена, което също помогна за успеха на ирландците.

Северна Ирландия поведе в резултата още в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Гарет Макоули с глава бе точен за 0:1. В 36-ата минута обаче Фарьорски острови успя да изравни с попадение на Едмундсон.

Ключовият момент в мача дойде в 65-ата минута, когато голмайсторът на домакините Едмундсон бе изгонен с втори жълт картон за груб фаул. Численото предимство на гостите им помогна да стигнат до успеха. В 71-ата минута отново Макоули с глава бе точен за 1:2, а крайното 1:3 оформи Кайл Лафърти, който получи топката с гръб към вратата, освободи си пространство за удар и прати кълбото в мрежата.

Така Северна Ирландия събра актив от 16 точки и поведе във временното класиране в групата. Фарьорски острови пък вече заема 5-ото място с 6 точки и на практика изгуби шансове да се бори за класиране на еврофиналите.