Ейре очаквано размаза Гибралтар и излезе трети (видео)

Тимът на Ейре очаквано се разправи с най-слабия отбор в Европа - този на Гибралтар и след успех с 4:0 при гостуването си в средиземноморската страна-джудже се изкачи на третото място в класирането на група "D" от квалификациите за Евро 2016 във Франция. Възпитниците на Мартин О'Нийл срещнаха известни трудности с непретенциозния си опонент преди почивката, когато отбелязаха само едно попадение, дело на Сайръс Кристи в 27-ата минута.

През втората част обаче домакините видимо отпаднаха физически и за техните съперници не бе трудно да им нанижат още три гола. Роби Кийн удвои аванса на гостите само четири минути след началото на второто полувреме. Опитният таран на Ейре едва ли е вкарвал по-лесен гол в кариерата си. Той трябваше да бутне топката в мрежата от 1-2 метра на празна врата, след като бранител на Гибралтар отклони в краката му центриране на Джонатан Уолтърс. Само две минути по-късно отново Кийн направи резултата класически от дузпа, след като Уесли Хулахан бе фаулиран в наказателното поле. Крайното 0:4 оформи Шейн Лонг, който засече с глава остро центриране пред вратата на домакините.

С успеха Ейре измести Шотландия от третото място в групата и вече твърдо е в борбата за място на баражите. Ирландците събраха 12 точки, с една повече от "гайдарите". Те се доближават вече и на две от втория в класирането Полша.

ГИБРАЛТАР - ЕЙРЕ 0:4
0:1 - Кристи (27)
0:2 - Кийн (49)
0:3 - Кийн (51-д.)
0:4 - Лонг (79)