Пореден провал отдалечи Холандия от Евро 2016, Исландия не спира да блести (видео)

Една от големите футболни сили в Европа Холандия записа пореден негативен резултат в квалификациите за шампионата във Франция и след поражение с 0:1 от Исландия на "Амстердам АренА" остана на незавидното четвърто място в групата с едва 10 точки, на осем от лидера и днешен техен опонент. Единственото попадение на стадиона на Аякс отбеляза звездата на английския Суонзи Гилфи Сигурдсон, който се разписа от дузпа в 51-ата минута на двубоя. Грегори ван дер Вийл фаулира Бярнасон в наказателното поле и от бялата точка Сигурдсон не пропусна да накаже Каспер Силесен, за да отбележи единственото попадение в двубоя.

Възпитаниците на Дани Блинд започнаха лошо мача и след половин час игра останаха с човек по-малко на терена, след като Бруно Мартинс Инди бе отстранен от игра с директен червен картон за груб фаул. Гостите пропуснаха да открият резултата, когато Йон Дади Бьодварсон не успя да засече топката на празна врата. Домакините пробваха редица удари към вратата на Халдорсон, но без да го затруднят особено.

Втората част започна отлично за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпа още в шестата минута на полувремето. Гилфи Сигурдсон застана зад топката и не сгреши, за да даде преднина на своя тим. Само три минути по-късно Йохан Гундмундсон тресна гредата зад Силесен с удар отблизо.

Домакините се опитаха да се върнат в мача, подкрепяни и от 50 000 свои фенове, които започнаха да скандират "alles of niets" (в превод "Всичко или нищо"), но с човек по-малко момчетата на Дани Блинд не можеха да се противопоставят достатъчно на своя опонент и загубиха мача.

ХОЛАНДИЯ - ИСЛАНДИЯ 0:1
0:1 - Сигурдсон (51-д.)