Просинечки спря Хърватия и позавърза интригата в челото на нашата група (видео)

Роберт Просинечки продължава да записва добри резултати с Азербайджан в класификационна Група "H" за Евро 2016, след като днес воденият от него тим удържа нулево равенство с родната му Хърватия в Баку. Това означава, че под ръководството на бившия нападател на Реал Мадрид азерите са непобедени в трета поредна евроквалификация и вече имат пет точки в актива си. Италия пък може да настигне Хърватия още днес при победа над аутсайдера Малта.

В първия двубой между двата тима - през октомври 2014-а, Хърватия разгроми Азербайджан с 6:0.

Още във втората минута Манджукич можеше да открие резултата, но ударът му от въздуха мина встрани от вратата на Агаев. Последва неточен изстрел на Перишич, а в 26-ата минута Манджукич засече с глава центриране отляво, но отново не намери целта. Малко след това и Агаев се намеси решаващо, избивайки в корнер шут на Перишич от 12-13 метра. Това бе и най-чистото положение в мача до момента. В 37-ата минута Симе Върсалко проби отдясно и стреля силно, но този път топката премина на сантиметри от дясната греда.

В 48-ата минута и гредата спря гостите след удар на Иван Перишич. Ковачич също пропусна, а пет минути преди края Манджукич отново не успя да преодолее Агаев отблизо.

Така играчите на Просинечки се пребориха за точката и вече имат пет такива. Хърватите са с 15. Тази вече другият фаворит в групата - Италия, може да се изравни по точки с лидера, ако победи Малта у дома.