Безмилостен Джокович на старта

Основният фаворит за титлата на US Open Новак Джокович започна участието си в турнира с безпроблемна победа. Час и 10 минути бяха необходими на водача в световната ранглиста, за да се справи с бразилеца Жоао Соуза - 6:1, 6:1, 6:1. Ноле игра на много високо ниво от първата до последната точка и не даде никакви шансове на съперника си.

Джокович наниза 8 аса и реализира 7 от 10-те си възможности за пробив. Сърбинът доминираше от дъното на корта и спечели 92% от точките си на първи сервис, а Соуза нямаше никаква идея как да се противопостави и продължи кошмарната си серия, като регистрира 12-а поредна загуба.

Във втория кръг Джокович ще има за съперник Андреас Хайдер Маурер, който надви в пет сета четвъртфиналиста от "Уимбълдън" Вашек Поспишил.

"Ако играя така, мога да спечеля срещу всеки. Обичам този турнир и съм оптимист за представянето си оттук нататък", коментира след мача сърбинът.