Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гълъбинов с асистенция при равенство

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра пълни 90 минути в контролата на тима му Новара с Комо при равенството 1:1 на стадион "Пиола". 26-годишният таран този път не се разписа, но асистира за изравнителното попадение на Гонсалес в 63-ата минута, когото изведе сам срещу противниковия вратар.

Десет минути по-рано Фиета бе дал преднина на гостите. Минута преди края страховит удар от 25 метра на Гълъбинов бе избит в корнер със сетни усилия от бившия вратар на Удинезе Симоне Скуфет.

Както е известно, в първите си две проверки за Новара Гълъбинов отбеляза два хеттрика. "Гълъбинов може да се представи много по-добре и той го знае. Андрей, както и съотборниците му, имаха проблеми с прекалено високата температура, което не позволи на двата отбора да играят на високо обороти. Със сигурност, когато намери най-добрата си форма и има ли желание, ще ни помогне много през този сезон", коментира наставникът на Новара Марко Барони.