"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Йоргачевич спаси слаб Левски от пълен резил на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски изигра най-слабия си мач от началото на сезона и разочарова своите фенове на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" стигнаха само до 0:0 след безлична игра през всичките 90 минути срещу последния в класирането Пирин, който пък пет минути преди края бе на път да шокира тотално 26-кратните шампиони на България.

Тогава Маркиньос пропусна дузпа, която бе отразена от Боян Йоргачевич. Интересното е, че до този момент гостите само се бранеха и не бяха стигали нито веднъж до стража на домакините. Въпреки това Пирин спечели своята първа точка на "Герена" в историята си. Дебютиращият рефер Волен Чинков пък обра негативите на "синия" щаб и феновете, след като от самото начало позволи на гостите да спират и накъсват играта доста често с различни симулации.

Така Левски записа трето равенство за този сезон след седмия кръг, докато "орлетата" прекъснаха серията си от пет поредни поражения и записаха едва втора точка в елита.

Левски - Пирин Бл 0:0 Тимът на Стойчо Стоев остана на пето място с девет точки в класирането, но специалистът и играчите му трябва да си направят сериозен анализ. Отборът проспива в трети пореден мач първите 45 минути и ако срещу Монтана Божидар Краев донесе успеха с два гола след почивката, последните две седмици "сините" не успяват да стигнат дори до чисто голово положение и до гол.

Двубоят на "Георги Аспарухов" се игра пред няколко хиляди зрители, които останаха силно разочаровани от видяното. Стоев замени наказания Белаид с Диан Иванов, а Бедоя игра на мястото на Борислав Цонев. Първият удар в мача бе на Мики Орачев в 21-ата минута, когато стреля слабо и Красимир Костов спаси. Вратарят изби в ъглов удар изстрел на Курдов в 31-ата минута. До края на първата част "сините" нямаха идея как да стигнат до голово положение.

Левски - Пирин Бл 0:0 Второто полувреме започна подобно на първото без опасности. Курдов бе заменен от Умар Диаби в 54-ата минута, а секунди по-късно Прохазка бе близо до попадение. Словакът засече центриране отляво, но Костов демонстрира отличен рефлекс и спаси. Последва натиск на "сините". Удар на Божидар Краев бе спасен, след което последваха няколко мелета пред Костов, но нямаше кой да засече центриранията.

Борислав Цонев смени Орачев, а Мартин Тошев влезе на мястото на Илия Карапетров. В 70-ата минута Карнер от три метра стреля над вратата и пропусна най-добрата възможност за тима си. В 84-ата минута Тошев се откъсна от защитата на домакините и бе повален от Йоргачевич. Реферът Волен Чинков посочи бялата точка и даде жълт картон на стража. Зад топката застана Маркиньос, който стреля вляво на Йоргачевич, но вратарят спаси. Веднага след това последва пропуск на Прохазка, а "сините" поискаха дузпа.

Левски - Пирин Бл 0:0 При добавеното шестминутно продължение Тони Тасев навърза двама защитници и сам срещу Йоргачевич стреля над гредата от няколко метра.
Сега предстои пауза заради европейските квалификации, след което Левски гостува на Славия, а Пирин приема Монтана.

ЛЕВСКИ - ПИРИН  0:0