100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Реал Мадрид се вихри на "Бернабеу", писа "5" на Бетис (видео + галерия)

Реал Мадрид разгроми с 5:0 Бетис в двубой от втория кръг в испанската Примера дивисион, който беше дебютен за треньора Рафаел Бенитес пред претенциозната публика на "Сантяго Бернабеу". По два гола за успеха отбелязаха Хамес Родригес и Гарет Бейл, а един добави французинът Карим Бензема. Мегазвездата на мадридчани Кристиано Роналдо изигра силен мач, но не успя да запише името си сред голмайсторите, въпреки че пред него се откриха няколко шанса за попадение, но ударите на португалеца бяха спрени от стража на гостите Антонио Адан.

Играчите на "белия балет" излязоха с настроение на терена на "Бернабеу" и още в началото дадоха заявка за резултатен мач, който да заличи негативното впечатление от нулевото реми на старта като гост на Спортинг в Хихон.
Кралски рецитал на "Бернабеу"
Първото попадение в мача отбеляза Гарет Бейл, който засече с глава центриране на Хамес Родригес в наказателното поле и откри резултата още в първата минута.

Колумбиецът удвои в 39-ата минута от пряк свободен удар, като заби директно топката в мрежата на гостите. Фаулът беше отсъден за нарушение срещу Кристиано Роналдо отдясно на наказателното поле.

Началото на второто полувреме отново започна с гол в мрежата на Бетис. Този път се отличи Карим Бензема, който засече с глава центриране на Гарет Бейл. Гостите от Севиля още не се бяха опомнили от попадението, когато топката отново посети мрежата им. След едно разбъркване пред вратата им, Хамес Родригес си вдигна топката за задна ножица след подаване на Тони Кроос и направи резултата 4:0.

Португалската мегазвезда на Реал Кристиано Роналдо имаше възможност да порази за пети път вратата на Бетис, след като беше изведен сам пред вратаря на гостите, но ударът му беше отразен. След един час игра реферът отсъди пресилена дузпа за Бетис, която обаче беше спасена от Кейлор Навас.

Роналдо получи нов шанс да се разпише, като получи правото да изпълни пряк свободен удар. Португалецът успя да провре топката през стената, но тя попадна право в ръцете на Адан. В един от най-любопитните моменти през втората част зрителите видяха опит за задна ножица на централния бранител на мадридчани Серхио Рамос, който беше излязъл далеч напред в нападение.
Две минути преди края Гарет Бейл отбеляза втория си гол в мача, след като с топовен шут от границата на наказателното поле изненада стража на гостите Адан. Така Реал постигна първа победа за новия сезон по един впечатляващ начин. Петте отбелязани гола пък превърнаха двубоя в най-резултатната среща от старта на сезона.