Партизан с поредна победа в Сърбия

Без контузения си голмайстор Валери Божинов сръбският гранд Партизан победи с 2:1 ОФК Београд в мач от осмия кръг на местната Суперлига. Божинов, който има четири гола за "гробарите" от началото на сезона, пропусна двубоя, след като глезенът му пострада от балтиите на играчите на БАТЕ Борисов в решителния плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Иван Бандаловски започна мача като титуляр и остана до края.

Двубоят имаше две лица. През първото полувреме Партизан тотално надигра "романтичарите", като поведе с 2:0 с попадения на Андрей Живкович (6) и Иван Шапонджич (38). През второто полувреме домакините отстъпиха инициативата и бяха наказани от бившия играч на Цървена звезда Никола Игнатиевич в 52-ата. До края "романтичарите" имаха две отлични възможности да изравнят, но не успяха. След изиграването на кръга Партизан вече има 15 точки и мач по-малко, тъй като двубоят с Рад от шестия кръг беше отложен за 9 септември.