Дузпа в края спаси непобедения старт на Лестър (видео)

Отборът на Лестър продължава с отличното си представяне от началото на сезона и след четвъртия кръг на шампионата все още не познава вкуса на поражението. Възпитаниците на Клаудио Раниери избегнаха първа загуба при визитата си на Борнемут днес, завършвайки наравно 1:1 в гостуването си на "Дийн Корт". Домакините бяха повели в резултата с гол на тарана си Калъм Уилсън преди почивката, но три минути преди края техният опонент получи правото да изпълни дузпа, след като Джейми Варди излъга Стийв Куук да го фаулира в наказателното поле. Самият нападател на "лисиците" Варди отбеляза от 11 метра, за да донесе точката на своя тим.

Домакините определено могат да съжаляват повече за изпуснатия успех, след като вратарят им Артур Боруц бе наблюдател на случващото се на терена през голяма част от времето на двубоя. Възпитаниците на мениджъра Еди Хау доминираха повече играта и в 24-ата минута взеха аванс в резултата. Калъм Уилсън откри с атрактивен ножичен удар, след като удар с глава на Макс Градел рикошира в тялото на защитник на гостите.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено и "черешките" бяха тези, които диктуваха темпото на игра. Въпреки това в последните минути на срещата Джейми Варди си спечели дузпа, след като бе фаулиран от Куук в пеналтерията и сам отбеляза, за да спаси точката за Лестър. Така гостите събраха осем точки след четири мача и продължават да непобедени с две ремита и два успеха, докато Борнемут добави четвърта точка след успеха си над Уест Хам в Лондон миналия уикенд, но определено може да съжалява, че не дублира успеха си.