Солдадо поведе Виляреал към първа победа (видео)

Два късни гола на новото попълнение Седрик Бакамбу донесоха на Виляреал първа победа в Примера дивисион. "Жълтата подводница" се наложи с 3:1 над Еспаньол. Фелипе Кайседо откри за гостите, но Роберто Солдадо сложи началото на обрата с изравнително попадение в средата на второто полувреме, а след това асистира за головете на Бакамбу.

Само след 5 минути игра Жерард Морено изведе Кайседо на стрелкова позиция и еквадорецът не остави шансове на Алфонс Ареола. Домакините реагираха веднага, но удар на Лео Баптищао премина встрани от целта.

Солдадо изравни в 67-ата минута, макар в този период от мача инициативата да бе у гостите. Резервата Самуел Гарсия подаде на Солдадо и опитният нападател от въздуха опъна мрежата.

Този гол даде импулс на Виляреал и натискът на домакините стана много силен. В 87-ата минута Солдадо подаде на Бакамбу, той заобиколи вратаря на Еспаньол и от малък ъгъл вкара за 2:1. В добавеното време отново комбинация между двамата доведе до гол за крайното 3:1.