Гълъбинов с втори пореден хеттрик в Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов показва отлична форма, след като във втори пореден мач отбеляза хеттрик за новия си тим Новара. Таранът отново започна титуляр и още в 27-ата минута в контролата срещу Омегна вече се бе разписал на три пъти. Гълъбинов откри головата сметка в мача още в първите минути за 1:0. Последва негов пропуск с глава, с който можеше да удвои. В средата на първата част той набързо се разписа още два пъти за 4:0 и 5:0, като третото му попадение бе с технично прехвърляне на вратаря. До края на първото полувреме 26-годишният футболист пропусна да вкара и четвърти гол, след като ударът му отблизо с глава бе спасен от стража на петодивизионния тим.
През втората част паднаха още четири гола и срещата завърши с убедителното 9:0 за Новара.

Родният нападател вкара хеттрик отново за 45 минути срещу Комо преди няколко дни при успеха с 3:2, като донесе и трофей на тима си в тристранен турнир.

В същото време стана ясно, че Гълъбинов и Новара откриват сезона в Серия "Б" на шести септември с домакинство на Латина, а след това гостуват на Кротоне.

Наставникът на Новара Марко Барони отново похвали Гълъбинов и повтори, че българинът е много мотивиран и очаква много голове от него през новия сезон.