"Смърфовете" се събудиха и треснаха Левски (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна първа победа през този сезон, след като надви с 1:0 Левски пред около 5000 зрители на "Лаута". Единственото попадение вкара Бирсент Карагерен в 46-ата минута след груба грешка в защитата на "сините". Мартин Камбуров удари гредата в 78-ата минута, а в 88-ата същото стори и Мигел Бедоя след хубаво спасяване на Ел Харуби. Буквално в последните секунди Аймен Белаид бе изгонен за втори жълт картон. Така столичани записаха втора загуба този сезон след шест кръга и прекъснаха серията си от две поредни победи.

Момчетата на Христо Колев пък вече имат пет точки и дръпнаха с четири пред последното място. 26-кратните шампиони останаха с осем и вече изостават на пет от Лудогорец. Дебют за тима на Стойчо Стоев направи и Умар Диаби в 73-ата минута, но въпреки това Левски си тръгна без точки от Пловдив.

Локомотив (Пловдив) - Левски 1:0 Двубоят стартира с едноминутно мълчание в памет на починалия известен фен на домакините Дончо Атанасов. Първият удар бе на Зоран Балдовалиев в 18-ата минута, но Йоргачевич спаси. В 26-ата минута сериозен пропуск направи Атанас Курдов, който от три метра не успя да вкара след центриране на Роман Прохазка. Нападателят не можа да уцели добре топката и я прати в аут. Последва нова опасна атака завършила без удар, а в 30-ата минута Цонев прехвърли Ел Харуби след хубаво подаване на Курдов, но топката прехвърли и вратата на "бяло-черните".

Локомотив (Пловдив) - Левски 1:0 В 38-ата минута домакините бяха близо до гол, но след последвал рикошет защитата на гостите изчисти. Буквално в последните секунди на първата част Краев се откъсна фронтално срещу Ел Харуби, но се забави и Крум Стоянов му отне топакта, което ядоса Курдов, който чакаше подаване.

Второто полувреме започна ударно за "смърфовете", след като при първата си атака поведоха. Мартин Камбуров надскочи Белаид при дълго подаване към него, топката бе продължена, а Веселин Минев се подхлъзна и Винсент Карагерен остана сам срещу Йоргачевич и прати коженото кълбо в мрежата. След това Ел Харуби спаси удар с глава на Костадинов в 53-ата минута, а Денис Махмудов и Мигел Бедоя замениха Мики Орачев и Борислав Цонев.

Локомотив (Пловдив) - Левски 1:0 В 73-ата минута Умар Диаби замени Де Ноойер и дебютира за "сините". Въпреки това в 78-ата минута Камбуров пропусна да удови. Голмайсторът удари лявата греда след хубав удар с глава, след което при добавката стори по-трудното и вместо да вкара в мрежата стреля в аут. В 88-ата минута Диаби стреля, но защитник изби, след което топката попадна в Бедоя. Испанецът стреля от границата на наказателното поле, но Ел Харуби с хубав плонж изби в гредата и топката излезе в корнер. В продължението Димо Бакалов пропусна да удвои, а  следващите секунди Белаид бе изгонен за втори жълт картон и ще пропусне домакинството с Пирин.

"Сините" загубиха от "бяло-черните" за първи път от юли 2013 година, като в този период записаха пет победи и две равенства в седем срещи.

Успехът бе 12-и на "Лаута" за домакините от 58 мача между двата тима  и общо 16-и от 115 мача