Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Късна драма и дебютен гол донесоха успех на Кристъл Палас (видео)

Три гола в последните 20 минути на двубоя видяха феновете на стадион "Селхърст Парк" в срещата между Кристъл Палас и Астън Вила. В крайна сметка привържениците на домакините бяха тези, които ликуваха след успех с 2:1 на техния тим. Дебютен гол за "орлите" на Алън Пардю отбеляза привлеченият през това лято нападател Бакари Сако. Именно попадението на тъмнокожия голмайстор се оказа и победно за неговия отбор, след като преди това Скот Дан бе извел домакините напред в резултата, но автогол на Пап Суаре бе възстановил равенството.

Домакините имаха възможност да излязат напред в резултата още преди почивката, когато попадение на Джеймс Макартър бе отменено от реферите заради засада. Все пак именно Кристъл Палас бе отбрът, който поведе с 1:0 в 71-ата минута, когато Скот Дан засече с глава центриране на Джейсън Пънчиън от корнер.

Радостта на Палас трая само осем минути, след като Пап Суаре отклони в собствената си мрежа центриране на Адама Траоре. Бакари Сако обаче върна преднината на домакините. Жордан Амави сбърка в отбраната на домакините и позволи на Скот Дан да му отнеме и да пусне пас към Сако, който оформи крайното 2:1 за Кристъл Палас.

Успехът е втори от началото на сезона за лондончани от три мача, докато Астън Вила регистрира второ поредно поражение след победния си старт в първия кръг от Висшата лига.