Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Много дъжд и спорно съдийско решение белязаха дербито Берое - Ботев (видео)

Отборите на Берое и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в двубой от 6-ия кръг на "А" група. Най-интересната ситуация в срещата бе в 77-ата минута, когато след центриране на Спас Делев от свободен удар топката попадна в мрежата, но гол не бе зачетен заради засада на Елиаш да Силва. По новите правила отсъждането на рефера е коректно, тъй като бразилецът влияе на ситуацията, но дори от множество повторения не стана напълно ясно дали наистина Елиаш е зад последния в отбраната на "канарчетата". Мачът бе предшестван от сериозно меле между фенове на двата тима в центъра на Стара Загора.

Под проливния дъжд гостите първи стигнаха до точен удар. Това се случи в 13-ата минута, когато Александър Колев стреля слабо от над 20 метра и Благой Макенджиев нямаше проблем с улавянето на кълбото. В 31-ата минута Серкан Юсеин отправи удар от още по-голяма дистанция, но Макенджиев отново се справи и изчисти в корнер. Напористата игра на "канарчетата" продължи и в 38-ата минута Даниел Генов за трети път тества реакциите на вратаря на домакините, който отново запази вратата си суха.

Ответната реакция на старозагорци дойде чак в 43-ата минута, когато Георги Божилов нанесе опасен удар, но Виктор Голас демонстрира добър рефлекс и прати топката в ъглов удар. В допълнителното време на първата част офанзивният футболист отново стреля, но този път бе далеч от целта.

След почивката домакините започнаха по-активно и в 53-ата минута Стивън Петков бе близо до гол, но с глава прати топката встрани от вратата. В 62-ата минута пред старозагорци се откри най-доброто положение в срещата. Даниел Златков се подхлъзна в центъра на терена и позволи на Георги Андонов да се отскубне от отбраната. Нападателят обаче се забави и бе застигнат. Това го принуди да върне топката назад, тя стигна до Неманя Милисавлевич, но слабият удар на сърбина бе уловен от Голас. Малко по-късно стражът спаси и шут на Петков.

Последваха нови силни минути за "жълто-черните" и две феноменални спасявания на Макенджиев. Първо стражът спаси удар с глава от един метър на Колев, а след това отрази и страхотен шут на Милен Гамаков.

В 75-ата минута влезлият като резерва Делев изпълни опасно пряк свободен удар, но кълбото мина съвсем близо до страничната греда. Две минути по-късно Делев бе замесен в най-спорната ситуация в цялата среща. Негово центриране влетя директно в мрежата, но попадение не бе зачетено заради вдигната засада на Елиаш. Повторенията не убедиха, че бразилският халф е бил зад отбраната, а освен това той бе задържан от бранител в жълто-черно и имаше основания да претендира за дузпа. В крайна сметка обаче цялата ситуация завърши с жълт картон за Делев заради бурния му протест срещу отсъждането.

В 82-ата минута Милисавлевич за втори път опита своя късмет, но в този случай не успя да намери очертанията на вратата. В 88-ата минута акробатично изпълнение на Делев прати топката на сантиметри край гредата. В 90-ата минута удар от фаул на Генов излезе в аут, а секунди по-късно бързата реакция на Макенджиев предотврати опасност пред вратата му.

Последната дума в мача имаше Веселин Пенев, чийто плътен и добре насочен шут бе уловен от Голас.

снимка: beroe.bg

Beroe - Botev 0:0 by mohamed1021