Гълъбинов с първи хеттрик, носи трофей

Българският нападател Андрей Гълъбинов направи страхотен мач за Новара. 26-годишният голмайстор вкара хеттрик за успеха с 3:2 над Комо в тристранен турнир с участието също така и на четвъртодивизиония Олгинатесе и донесе трофея Факети на своя нов клуб. Гълъбинов първо на два пъти възстановяване равенство за 1:1 и 2:2 в 13-ата и 33-ата минута, а в 45-ата донесе победа.

Първата среща между резервите на Новара и Олгинатесе завърши 1:1 и съотборниците на Гълъбинов спечелиха с дузпи. Наставникът на тима Марко Барони похвали родния национал след неговия хеттрик.

"Гълъбинов е нападателят, който ти трябваше. Много е мотивиран и има шанс да направи страхотен сезон. Не трябва да да го притискаме, тъй като все още е далеч от най-добрата си форма, въпреки трите му гола. Може да вкара много попадения този сезон", коментира Барони.

Както е известно, таранът дебютира за Купата на Италия при поражението с Удинезе през миналия уикенд като резерва.