Новата звезда на Лудогорец се развихри в Благоевград (видео)

Отборът на Лудогорец записа най-убедителната си победа от началото на шампионата, след като разби с 3:0 Пирин (Благоевград) като гост в първи мач от 6-ия кръг на "А" група. В герой се превърна новото попълнение Клаудио Кешеру, който вкара две попадения (35', 61'), а преди това Александър Василев бе дал преднина на разградчани с гол в 21-ата минута. Шампионите удариха и три греди, две от които бяха на сметката на румънския нападател.

Впечатление в състава на гостите направи, че националът Владислав Стоянов бе оставен на резервната скамейка за сметка на Милан Борян.

В началото на срещата играта бе равностойна, а разградчани пропуснаха да поведат в 16-ата минута, когато удар на Козмин Моци срещна напречната греда. Пет минути след това Марселиньо подаде на Кешеру, ударът на румънския нападател отново срещна гредата, но при добавката Василев бе точен и изведе гостите напред.

Най-спорната ситуация в двубоя бе в 29-ата минута, когато Богомил Дяков изрита Анисе Абел, но получи само жълт картон. В следващите минути мачът се изнерви, а реферът Александър Костадинов охлади страстите с още няколко официални предупреждения.

Шампионите предрешиха изхода на мача в 35-ата минута, когато Вирджил Мисиджан открадна топката от играч в зелено, Анисе пусна пас в предни позиции, Марселиньо отклони към Кешеру и таранът се разписа с премерен шут в долния ляв ъгъл за 0:2.

През първата част благоевградчани се отчетоха с удари на Стилян Николов, Еденилсон Бергонси, Илия Карапетров и Маркиньос, но нито един от тях не бе сериозна заплаха за Борян.

В 49-ата минута Борян демонстрира отличен рефлекс след изстрел на Маркиньос, но впоследствие се оказа, че бразилецът е бил в засада. Малко по-късно и Мартин Тошев тества реакциите на вратаря на гостите, който отново бе на висота.

В 58-ата минута Кешеру можеше да се разпише отново, но за втори път уцели греда. 180 секунди по-късно обаче румънската звезда бе безпощаден след асистенция на Мисиджан и даде класическа преднина на своя тим.

В 66-ата минута двамата атакуващи футболисти на Лудогорец отново комбинираха помежду си, но този път удар с глава на нападателя премина над вратата. Няколко минути по-късно сериозен пропуск направи и резервата Джоди Лукоки.

В последните минути срещата просто се доиграваше, а привържениците на домакините изпратиха треньора Неделчо Матушев с викове "Оставка". Това бе пета загуба за "орлетата" от шест мача, а головата разлика е 1:10. Шампионите пък изляозха начело в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга.

снимка: ludogorets.com

Pirin - Ludogorets 0:3 by mohamed1021