Борусия (Д) със знаменит обрат в Норвегия - от 0:3 до 4:3 (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели инфарктен първи плейоф за влизане в групите на Лига Европа като гост на Од Гренланд, игран пред 12 436 зрители, 2000 от които бяха гости от Дортмунд. Германският тим изоставаше с 0:3 в средата на първото полувреме, но успя да вкара четири гола за крайното 4:3 и да си извоюва страхотни шансове преди реванша на "Сигнал Идуна Парк".

Домакините поведоха още в 14-ата секунда на мача. След изпълнение на център топката беше изритана напред, след което центрирана от левия фланг към непокрития Самуелсен. Той се разписа при удар с глава и попари рано-рано "жълто-черните". В 20-ата Нордквеле нахлу необезпокояван през центъра на защитата и прати топката покрай Роман Вайденфелер - 2:0. Стотина секунди по-късно кълбото за трети път посети вратата на гостите от Вестфалия. Еспен Руд наниза изключителен гол от 30-метров фал. Топката влезе неспасяемо в горния ляв ъгъл на Вайденфелер.

В 30-ата минута Хенрих Мхитарян удари греда. В 34-ата Пиер-Емерик Обамеянг даде надежди на Томас Тухел за обрат след грешка на вратаря. Илкай Гюндоган стреля, стражът изпусна топката и Обамеянг я насочи в мрежата. Дортмундци имаха късмет да вкарат още един гол по-малко от две минути след почивката. Японският халф Шинджи Кагава беше оставен сам в наказателното поле и разстреля вратаря на норвежците - 3:2. Натискът на германците се усили и даде резултат в 76-ата минута. Марсел Шмелцер проби отляво и центрира по земя на дузпата, откъдето Обамеянг изравни. В 84-ата Мхитарян донесе победата с глава след центриране отляво на Кагава.

Другите два мача по това време завършиха с по един отбелязан гол. Бордо победи Кайрат у дома, а Беленензеш се наложи минимално над Алтах като гост.

Од Гренланд - Борусия (Д) - 3:4
1:0 - Самуелсен (1)
2:0 - Нордквеле (20)
3:0 - Руд (22)
3:1 - Обамеянг (34)
3:2 - Кагава (47)
3:3 - Обамеянг (76)
3:4 - Мхитарян (84)